צפייה בתכניה
פסטיבל סרטי העיצוב של מילאנו

פסטיבל סרטי העיצוב של מילאנו

בית הנסן > 09.06-14.06

זו השנה השנייה בה מתארח פסטיבל סרטי העיצוב של מילאנו בשבוע העיצוב בירושלים. הפסטיבל, שהוקם ב-2013 על ידי האדריכלית אנטונלה דדיני ומעצבת הפנים סילביה רוברטצי, מתקיים בכל שנה בחודש אוקטובר במילאנו ומציג תכנייה עשירה של סרטים בנושאי עיצוב, אדריכלות, תכנון עירוני וקיימות מרחבי העולם. בכל שנה מוזמנת דמות מובילה אחרת מעולם העיצוב לאצור תכנית העונה לתמה נבחרת כשב-2017 נבחרה למשימה המעצבת פטריסיה אורקיולה.
בנוסף לאירוע במילאנו, מקיים פסטיבל הסרטים שיתופי פעולה ומתארח באירועי עיצוב באסיה ובאירופה. במהלך השבוע יוצגו מבחר סרטים מקטלוג הפסטיבל המתייחסים לתמה השנתית, בליווי אירועים, סדנאות והרצאות.
כל הסרטים באנגלית ו/או בליווי כתוביות באנגלית.

 

 

Dreams Rewired  

במאים: מאנו לוקשץ, מרטין ריינהרט, תומס טודה

דיבוב: טילדה סווינטון

״כל עידן חושב שהוא העידן המודרני״ אך העידן בו אנו חיים הוא ללא ספק חדש.

הסרט מורכב ממונטאג׳ מרתק של מאות קטעי ארכיון וסרטים ישנים שחלקם לא נחשפו מעולם. מלווה בקולה של השחקנית טילדה סווינטון, הסרט סורק את התשוקות והחרדות אשר ליוו את הופעתם של הטלפון, הטלויזיה, והקולנוע. התמורות החברתיות בעידננו הופיעו כבר לפני 100 שנים כשכל מדיה חדשה שקמה בסוף המאה ה-19  היתה לא פחות מהפכנית מהרשת החברתית העכשווית.

אורך הסרט: 1:28

09.06 20:30 בית הנסן קולנוע

להרשמה לחצו כאן

 

 

Peit Hein Eek

במאי- ניק קופן

פיט היין אייק הינו אחד מהמעצבי ההולנדים הבולטים בזירה הבינלאומית כיום אשר חרט על דגלו את השימוש החוזר בחומרים יומיומיים ובעיצוב בר קיימא. הקולנוען נייק קופן עקב אחר המעצב ההולנדי  בין השנים 2009 ל -2016, דרך כל שלבי המפתח בהקמת המותג שלו. מהפיכתו של מפעל קרמי לשעבר באיינדהובן למפקדתו, שחולקה עתה למפעל, לחנות, לגלריה ולמסעדה, ועד לתוכניתו העסקית לאסטרטגיית התגובה שלו למשבר הבינלאומי וראיית העולם העיצובית שלו.

אורך הסרט: 55 דק׳

10.06 19:30 בית הנסן קולנוע

להרשמה לחצו כאן

 

 

The Imagineries of Transformation

במאית- קארין דנה

הסרט מתעד את הגישה הייחודית של האדריכלים אן לקטון, ז'אן פיליפ וסאל ופרדריק דרואט נגד מדיניות ההריסה והבניה מחדש של מבני הדיור הציבורי אשר יושמה על ידי ממשלת צרפת בשנת 2003. אדריכלים אלה פתחו מחויבות לשינוי , ולא להרס, של המורשת החברתית הקיימת. הסרט סוקר את השינוי שעובר בנין ציבורי תחת ידיהם של האדריכלים, תוך שימת דגש על מקומו של האדם – הדייר ומרחב המחיה שלו.

אורך הסרט: 20 דק׳

13.06 19:00 בית הנסן קולנוע

להרשמה לחצו כאן

 

 

Hands on

מרקו סווירינג- בימוי, צילום ועריכה

לאורך ההיסטוריה, האומנות (קראפט) היא חלק אינטגרלי מחיינו, המתבטאת במוצרים מקומיים, בטכניקות ובידע מעמיק, היא גם עזרה לנו להישאר מקורקעים ומחוברים. אבל כעת, בעידן של ייצור המוני, המיומנויות נשכחות ואנו מתחילים להבין מה האנושות מאבדת. סרט דוקומנטרי זה בוחן את התפקיד החשוב שיכולות אומנויות לשחק בתרבות העיצוב העכשווית.הסרט מלווה את המעצב עמנואל באבל ברחבי אירופה ובמפגשים שונים עם באלי מלאכות מסורתיות, תוך בחינת היבטים רבים של אתגר זה. כיצד ניתן לשלב טכנולוגיה חדשה בצורה משמעותית, האם ניתן עדין לקיים שיטות אלה  ברמה חברתית ואתית? ואם כן, מהי הדרך הלאה?

אורך הסרט: 30 דק׳

לאחר ההקרנה יתקיים מפגש עם מעצבים ובעלי מלאכה ירושלמים המשתתפים בתערוכה ״השדכן״ המוצגת בבית הנסן.

14.06 19:30 בית הנסן קולנוע

להרשמה לחצו כאן

ticker
עיצוב גרפי: זהר קורן, עידן עם-שלם, אלי מגזינר, עלמה נאמן פיתוח: felix007